Google One nabídne bezplatné zálohování mobilu s Androidem i iOS

4

Už rok a půl roku v Česku můžeme využívat Google One. V rámci předplatného získáte úložiště v cloudu, o něž se dělí služby poskytované firmou zmíněnou v názvu služby. Nebylo to ale jenom o úložišti, Google k předplatnému přihodil pár funkcí navíc, aby jej zatraktivnil. Další přibývaly. Dvě z nich teď budou zdarma.

Loni představená záloha telefonu s Androidem už nebude placená – stačí žít v zemi, kde je One nabízen, což se týká Česka i Slovenska. Nástroj do cloudu nad rámec zabudovaného zálohování v Androidu (aplikace, kontakty, SMS) kopíruje rovněž MMS a fotky a videa v originální kvalitě. Mějte ale na paměti, že tyto zálohy mohou ukusovat významný prostor z vašeho nevelkého 15GB úložiště.

Zálohy spravujete přímo v dodávané aplikaci. Google současně zálohování přivádí na iOS, do cloudu uložíte fotky, kontakty nebo položky z kalendáře. Abyste věděli, jaký typ obsahu zabírá prostor ve vašem úložišti, přidává Google do mobilní i webové aplikace správce, jenž vám umožní si vyfiltrovat největší soubory, které pak snadno smažete. Novinky se do aplikace Google One pro Android dostanou během pár dní, na iOS přijde řada později. Správa úložiště na webu zdá se být už dostupná.

Zálohování teď bude zdarma pro všechny Zdroj: Google / The Keyword

Zdroje: blog The Keyword

Google One nabídne bezplatné zálohování mobilu s Androidem i iOS
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlasů

4 KOMENTÁŘE