Z Disku „bude“ Google One. Má vyšší kapacitu a nové bonusy

8
Google One
Google One

Jeden jednoduchý způsob, jak z Googlu dostat víc,“ tímto heslem firma avizuje novinku Google One. Jde o placené účty nahrazující současné tarify Google Disku. Toto cloudové úložiště pro fotky, dokumenty a e-maily zůstane pod původním názvem, nová služba One s sebou navíc přinese tři další novinky, jejichž symboly najdeme na představeném logu.

Vůbec poprvé bude možné úložiště sdílet s až pěti členy domácnosti podobně jako u rodinné mediatéky. Jedna kapacita se rozdělí mezi více lidí, přitom se platí jen jeden účet. Každý samozřejmě bude mít vlastní soukromý prostor.

TIP: Google vydal novou aplikaci. Do cloudu vám může zálohovat celý počítač

Google také jako u podnikových účtů nabídne běžným uživatelům 24/7 podporu po chatu, e-mailu a telefonu. Firma navíc bude pravidelně darovat různé bonusy jako kredit na nákup aplikací, hudby, filmů, knihy apod. nebo slevy v hotelích nalezených přes vyhledávač.

Převod placených účtů pod Google One potrvá několik měsíců a přednost dostanou uživatelé v USA. Mění se i kapacity úložiště. Google přidává 200GB disk za 90 Kč měsíčně a ruší 1TB. Místo něj bude za stejnou cenu 300 Kč poskytovat prostor o kapacitě 2 TB, za který si v současnosti účtuje dvojnásobek.

Cena (za měsíc) a kapacita Google One

Kapacita Původní tarify Nové tarify
15 GB zdarma zdarma
100 GB 60 Kč 60 Kč
200 GB 90 Kč
1 TB 300 Kč
2 TB 600 Kč 300 Kč
10 TB 3000 Kč 3000 Kč
20 TB 6000 Kč 6000 Kč
30 TB 9000 Kč 9000 Kč
Z Disku „bude“ Google One. Má vyšší kapacitu a nové bonusy
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 28 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. Škoda že Google nedokáže konkurovať Office 365 pre domácnosti, za nejakých 2000 Kč ročne máte v cene pre 5 užívateľov Office, 1TB na Onedrive pre každého užívateľa zvlášť, a ešte nejaké nepotrebné minúty na pevnú linku cez Skype.

  2. Preferujem pCloud. 95€ rocne za 2TB, alebo 350€ jednorazovo a mas to „lifetime“. Navyse sa cloud pripoji ako dalsi disk v systeme, nie je iba zrkadlenim ci zalohou existujuceho priestoru. Existuje aj doplnok do int.prehliadaca ci klient pre linux.

  3. Google mám rád za to, že má i malé tarify, tedy 100GB a nově 200GB, a to celkem za přijatelné peníze. V kombinaci s možností neomezeného úložiště pro fotky a videa ve vysoké kvalitě je to pro člověka, jehož největší data dělají právě fotky a videa, celkem bezkonkurenční produkt. Když se k tomu přidám provázanost google disku s google fotkami s možnostmi vyhledávání podle obsahu fotek a s možností úprav fotek, tak není moc co řešit. Ostatní hráči jsou v tomhle pozadu.