Google opět očeše Google+ a Hangouts zacílí více na firmy než spotřebitele

0

V Googlu nakonec o svých komunikačních platformách opravdu přemýšlejí. Po vydání nové služby Duo a přípravě textového chatu Allo se gigant z Mountain View rozhodl, že Hangouts bude více cílit do firemního prostředí.

Hangouts pro firmy, Allo a Duo pro spotřebitele

Hangouts totiž vyžadují registraci účtu (Gmail nebo Google Apps) a jsou těsně propojeny s dalšími službami jako Disk, Dokumenty apod. Naproti tomu Allo a Duo budou jednoduché jednoúčelové aplikace „pro lidi“, tedy běžné spotřebitele.

Dříve jsme se snažili mít všechno v jedné aplikaci, ale ve skutečnosti jde o dost odlišné formy komunikace (video i textový chat). Vidíme to teď jinak a myslíme si, že budete schopni nabídnout ty nejlepší prožitky, jen pokud se soustředíme na to, co mají dělat opravdu dobře,“ říká k situaci Nick Fox, viceprezident Googlu pro komunikační produkty.

Google Allo

Podobný krok učinil Facebook, když ze své sociální sítě vyčlenil Messenger, z něhož se stala soběstačná a úspěšná platforma. Textový chat a hlasové/video volání již od začátku rozděluje i Apple, který pro ně má zvláštní aplikace iMessage a FaceTime. To Microsoft se naopak snaží všechno integrovat do jedné sítě (Skype). Dokonce i z dříve zvláštního firemního komunikátoru Lync udělal tzv. Skype for Business. Hangouts budou nicméně i nadále fungovat také pro spotřebitele, jen se budoucí funkce více zaměří na kooperaci pracovních aktivit apod.

Další očesání Googlu+

Hangouts je původní součástí sítě Google+. Jenže ta se postupem času roztrhala. Google z ní vyčlenil fotogalerie i Hangouts. Jedna funkce ale na G+ zůstala – Hangouts on Air. Přežívala trochu překvapivě, neboť Google již alternativu mělo v podobně YouTube Live. Doposud však bylo možné vysílat jen z počítače, aplikace pro streaming z mobilu přišla až nedávno. To byl poslední impuls k ukončení Hangouts on Air. Od 12. září již živé hangouty nebudou dostupné na G+, ale vysílání se přesune na YouTube. Tam se ostatně už ukládat archiv živých vysílání z Hangouts on Air.

Mobilní YouTube dovolí živě streamovat video
Mobilní YouTube dovolí živě streamovat video

Zdroj: Engadget, Android Police, Google

Ohodnoťte tento článek!