Google: osobním filtrem můžete z výsledků vyřadit porno a reklamu

0

Google včera začal zavádět novou funkci personalizace výsledků vyhledávání. Pokud vás otravují některé odkazy, můžete celou jejich doménu zablokovat a příště se už nezobrazí. Nedávno byla tato funkce dostupná v rámci doplňků pro prohlížeč Chrome (Personal Blocklist), nyní se stane součástí účtu.

Pro filtrování se proto musíte přihlásit. Výhodou je, že se nastavení přesune na každý počítač, kde se ke Googlu připojíte pomocí svého ID. Blokování by mělo být nasazeno v průběhu včerejšího a dnešního dne v anglické mutaci vyhledávače Google.com a v prohlížečích Chrome 9+, IE 8+ a Firefox 3.5+.

V mém případě zatím položku pro zablovokání nevidím (bude se nacházet vedle „archivu“ a „podobných“, viz screenshot). V nastavení účtu budete moci zablokované domény spravovat (přidávat, zpětně povolovat apod.).

Zablokování výsledků GoogluZablokování výsledků Googlu, foto: Google

Pokud tuto položku také ještě nevidíte, čekejte dál. Google na svém blogu slibuje, že funkci bude postupně přidávat i do ostatních lokalizací, regionů a prohlížečů. Prozatím můžete alespoň hvězdičkovat, tím dostanete oblíbené výsledky vždy nahoru.

Specialistům přes SEO tím zamotáte hlavu, ale zase můžete zepředu vyhodit odkazy, které vedou pouze na reklamní stránky bez hodnotného obsahu.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!