Google otevřel obchod Play Movies pro 40 nových zemí. Česko mezi nimi chybí

0

Vyjednávat práva k filmům a televizním pořadům musí být ve středu Evropu pořádný oříšek, když se to z velkých zahraničních firem povedlo jen Applu. Google před pár hodinami otevřel obchod Play Movies pro minimálně 38 nových zemí. Pokryl všechny země Skandinávie, k tomu Lucembursko, Nizozemsko a Portugalsko. Další podporované země leží v Latinské Americe a Africe. Jsou mezi nimi i některé z nejchudších států světa jako Niger, Mali nebo Haiti.

Google Play Movies v Česku stále chybí
Google Play Movies v Česku stále chybí

Seznam nově podporovaných zemí: Aruba, Benin, Bolívie, Burkina Faso, Kambodža, Kapverdy, Chile, Kolumbie, Kostarika, Dánsko, Dominikánská republika, Ekvádor, Salvador, Finsko, Gabon, Guatemala, Haiti, Honduras, Pobřeží slonoviny, Lucembursko, Mali, Mauricius, Namibie, Nizozemsko, Nikaragua, Niger, Norsko, Panama, Paraguay, Peru, Portugalsko, Rwanda, Senegal, Švédsko, Togo, Uruguay, Venezuela, Zambie.

TIP: Google Play: Hudbu a knihy máme, ale těchto 6 funkcí nám ještě chybí

Dosud byl filmový obchod dostupný v těchto zemích: Antigua a Barbuda, Austrálie, Belize, Botswana, Brazílie, Fidži, Francie, Hongkong, Indie, Itálie, Jamajka, Japonsko, Kanada, Korea, Mexiko, Nepál, Německo, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Rusko, Srí Lanka, Španělsko, Tanzanie, Trinidad a Tobago, Spojené království, Spojené státy a Zimbabwe. Televizní pořady a seriály jsou zatím jen v USA, Británii, Japonsku a Austrálii.

 

Google taký rozšířil dostupnost hudební služby Play Music. Ta je momentálně dostupná v 25 zemích: Austrálie, Belgie, Česká republika, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Mexiko, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Spojené království, Spojené státy, Španělsko a Švýcarsko. Nově přibylo Norsko, Řecko, Slovensko a Švédsko.

S rozšiřováním obsahových obchodů zřejmě souvisí i plán mezinárodního prodeje Chromecastu. Zcela jistě je to ale také poslední krok k většímu rozšíření koncových zařízení, jako jsou Chromebooky a Nexusy prodávané v Play Storu.

via Android Police

Google otevřel obchod Play Movies pro 40 nových zemí. Česko mezi nimi chybí
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tato technologie vypadá mnohem zajímavěji než Thunderbolt, ale bohužel nemá šanci na nijaké výraznější rozšíŕení, jelikož by mělo smysl především v noteboocích, ale tam vládne Intel.

    Takže LB se stane pouze okrajovou záležitostí a nakonec zcela vymizí, jako Thunderbolt.

  2. Tento LB je len transparentny multiplexer, nic viac, nic menej. Podla mna je to fajn vec a keby sa z toho stal rozsireny standard tak to by bolo super. Ale napr. Lenovo uz nieco take ma par mesiacov na trhu -> “ThinkPad OneLink Dock” neviem ako to je vnutorne realizovane ale principialne ide o to iste. Opat klasicky hlavolam pre vyrobcov – priat standard a tym akceptovat velke konkurencne prostredie na periferne zariadenia (rozumej nizka marza) alebo si sami daco umastia/zmenia konektory aby mohli dalej ryzovat na dock / port repilicator zariadeniach.

    K Thundrboltu, imho nevznikol z iniciativy Intelu ale Applu. Viac krat sme poculi ako Apple tlaci na dodavatelov aby im robili namieru veci a odstupujuci Otellini lutoval ze nevysli Applu v ustrety pri SoC pre iPhone a pod. Zda sa mi ze teda v Inteli potom otocili a su vyrazne ochotnejsi plnit priania Apple (poucenie z minulosti + ich trh stale rastie). Vidiac sucastne postavenie TB na trhu, vobec by som nebol prekvapeny kebyze TB bol naozaj “na zakazku” pre Apple.