Google Pay se rozšiřuje. Platby mobilem spustil Home Credit

0

Devátou společností, která v Česku podporuje Google Pay, je Home Credit. Její kreditky lze přidat do mobilu a následně s nimi platit v obchodech, na internetu a nechybí ani možnost výběrů hotovosti v bezkontaktních bankomatech. Podporovány jsou i karty, které Home Credit zprostředkoval pro jiné firmy, jako Tesco, Datart, Mall, Premia atd.

Kdy přesně Home Credit novinku spustil, není jasné. Úvěrová společnost chystá oficiální spuštění na 2. května, kdy má tiskovou konferenci. Ověřil jsem, že již nyní lze do Google Pay kreditku přidat. A během procesu je třeba schválit podmínky vydavatele, které se datují k 1. březnu. Na webu homecredit.cz se stránka ke Googlu Pay objevila až o víkendu. Na datu ale nezáleží, prostě to funguje, i když Google ve své nápovědě o této možnosti zatím mlčí.

TIP: Apple Pay a Google Pay v roce 2019: Které banky přinesou placení mobilem?

Home Credit nemá žádná zvláštní specifika. Platí tedy obligátní: potřebujete mobil s Androidem 5.0 a čipem NFC. Při platbách do 500 Kč stačí rozsvítit displej a mobil přiložit k terminálu. Nad tuto částku je nutné mobil nejdříve odemknout.

Dostupnost Apple Pay momentálně zjišťujeme.

TIP: Multibanking, okamžitý převod a platby mobilem. České banky míří do 21. století

Google Pay se rozšiřuje. Platby mobilem spustil Home Credit
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů