Google posiluje boj s nevyžádanými hovory. Můžete je rovnou blokovat

Ve své aplikaci Phone pro Android firma Google umožnila blokovat spamové hovory, takže kvůli nim váš telefon už nevydá ani jeden zvuk.

4
Phone od Googlu
Phone od Googlu

Nevyžádané hovory nejsou ničím novým. V době, kdy si lidé píší v chatu, je možná pro někoho spamový hovor jednou z mála příležitostí, jak na svém kapesním počítači využít funkci pro telefonování. Nemusí to ale být radostná zkušenost. Google se potíráním nevyžádaných hovorů už léta zabývá.

Kolega Radomír Kejduš si také nedávno všiml, že se Phone od Googlu ptá, jestli chce nahlásit číslo jako spamové. Firma uvádí, že kromě samotného čísla v takovém případě získá až posledních 10 zpráv z tohoto čísla. Získané údaje pak používá k tomu, aby sám dokázal lépe odhalovat nevyžádané telefonáty a SMS. Aplikace pak při příchozích hovorech, které považuje za nevyžádané, zobrazuje výmluvné červené pozadí.

Obtěžující čísla můžete nejen hlásit, tak také příchozí hovory z nich rovnou blokovat
Obtěžující čísla můžete nejen hlásit, tak také příchozí hovory z nich rovnou blokovat (foto: Radomír Kejduš)

Jak upozorňuje The Verge, Phone získal jednu novou (volitelnou) funkci. Nově umožňuje spamové hovory rovnou odmítat, resp. je přesměruje do hlasové schránky. Nebudete tak rušeni od práce, váš telefon nevydá jedinou hlásku, tyto zablokované hovory uvidíte jen na seznamu všech telefonátů. Bohužel je Phone dostupný jen pro zařízení od Googlu. Ostatní mohou využít řešení jako Můžu to zvednout?, případně Truecaller.

Google posiluje boj s nevyžádanými hovory. Můžete je rovnou blokovat
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 10 hlasů

4 KOMENTÁŘE