Google Picasa pro Maca

0

stály za starou bačkoru, ale velmi často platí rovnice zdarma = podivné + nefunkční. U Google Picasa, skvělého organizátoru fotografií a fotografického editoru, to však neplatí. Zdarma dostanete editor, který je snadno použitelný, jeho funkce fungují tak, jak mají a nadto všechno také dobře vypadá. Osobně ho pro úpravu fotografií preferuji před podobným řešením od Zoneru, které je v Česku velmi populární především díky plným verzím automaticky přikládaným k různým časopisům.


Nahradím konečně iPhoto za Google Picasa?

Ovšem na počítačích Apple Mac (teď myslím moderní stroje se systémem Mac OS X) je situace jiná: součástí každého nového Maca je multimediální balík iLife, jehož jednou součástí je také editor fotografií iPhoto. Ten nabízí možnosti srovnatelné s Picasou nebo Zonerem. Z toho důvodu nebyl až doposud pro Google zajímavý nápad portovat Google Picasa na tyto počítače (přestože s využitím projektu WINE existuje i ve verzi pro Linux kromě výchozích Windows), mnoho uživatelů však po této možnosti volalo. Ano, byl jsem jeden z nich: při vydání každé nové verze Google Picasa jsem zpět do Google reportoval, že stále nefunguje Mac OS X. Tak nevím, možná to i někdo četl, odpověď jsem však žádnou nikdy nedočkal. Zní to jako svatokrádež, ale Google Picasa mi přijde jako použitelnější než iPhoto.

Proto mě potěšilo včerejší prohlášení Googlu, že pracují na nativní verzi (takže doufám, že nepůjde o emulaci jako v případě verze Linuxové) Google Picasa také pro jablečné počítače. Produkt má být funkčně srovnatelný s Windows verzí a bude zveřejněn někdy v průběhu tohoto roku. Haló, Google! Nepotřebujete betatestera?

 

 Odkazy k tématu: aplikace Google pro Maca | Google Picasa | Apple iPhoto

Google Picasa pro Maca

Ohodnoťte tento článek!