Google Play Edice: Čistý Android nově dostal tablet LG a phablet Sony

0

LG G Pad 8.3

Google včera utnul spekulace o novém osmipalcovém Nexusu. Místo toho spolu s LG vydávají tzv. Google Play Edition tabletu G Pad 8.3. Ta tak po hardwarové stránce nese rukopis výrobce, ale do softwaru tolik nezasahoval. Na tabletu bude čistý Android 4.4 KitKat s rychlými aktualizacemi skoro jako u Nexusů. Podobně už Google nabízí i zvláštní edice HTC One a Samsungu Galaxy S4. LG G Pad 8.3 je v této řadě prvním tabletem.

LG G Pad 8.3 Google Play Edition
LG G Pad 8.3 Google Play Edition

Oproti standardnímu modelu se tedy liší jen softwarem. Hardwarový základ je stejný. Tablet má 8,3″ IPS displej s rozlišením 1200 × 1920 px. Uvnitř buší čtyřjádrový Snapdragon 600, který komunikuje s 2GB RAM a 16GB úložištěm. Slot pro microSD karty zůstal.

Tablet si dobře rozumí se sítěmi, podporuje dvoupásmovou Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0 i NFC. Má v sobě i GPS nebo dva fotoaparáty (5- a 1,3Mpx). Akumulátor je s kapacitou 4600 mAh. Tělo díky broušeného hliníku vypadá luxusně. Není ani moc velké. Má tenké rámečky a v pase byste tabletu naměřili jen 8,3 mm. Hmotnost 338 gramů připomíná spíš 7″ modely. 

LG G Pad 8.3 je od včerejška k dostání za 349 dolarů (bez DPH), avšak zatím jen v USA. Ani ostatní Google Play Edice nekoupíte nikde jinde.

 

Sony Xperia Z Ultra

Druhou včerejším novinkou v Google Play Edicích je phablet Xperia Z Ultra. Sony je tak čtvrtým výrobcem, který se s Googlem dohodl na zvláštních modelech s čistým Androidem. Ani zde neproběhly žádné hardwarové změny.

Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition
Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition

Xperia Z Ultra dostala 6,44″ displej (Triluminos TFT) s rozlišení 1080 × 1920 px. Pohání ji čtyřjádrový Snapdragon 800 a stejně jako u G Padu zde najdete 2GB operační a 16GB úložnou paměť včetně slotu pro microSD karty. Síťová výbava je dokonalá, phablet má navíc Wi-Fi ac a kromě 2G a 3G sítí se připojí i k LTE.

Na těle najdete 8- a 2Mpx foťáky, uvnitř byste našli 3050mAh akumulátor. Xperia je opravdu tenká (6,5 mm), ale kvůli velkému displeji také dost těžká (212 gramů). Ale jen pokud ji berete jako mobil, zařízení už má totiž blíž 7″ tabletům.

Také toto zařízení bude zatím dostupné jen v USA, a to za cenu 649 dolarů.

Bílý Nexus 7 (2013)

V americkém, britském a japonském Play Storu je také k dostání nový bílý Nexus 7. Kombinace připomíná nový Nexus 5. S bílými zády Google prodává jen 32GB verzi s Wi-Fi. Nic více se neměnilo. Ani cena, která zůstala na 269 dolarech.

Bílý Nexus 7
Bílý Nexus 7

Google Play Edice: Čistý Android nově dostal tablet LG a phablet Sony

Ohodnoťte tento článek!