Google Play Music letos skončí. Migrace do YouTube Music začíná

Konkrétní datum Google opět neprozradil, řekl ale, že Play Music skončí letos. V těchto dnech rozjíždí velkou migrační akci, kdy vás i s vaší hudbou přenese do YouTube Music.

1

O tom, že Google zruší svou starší hudební streamovací službu, se už nějakou dobu mluví. Google Play Music v Česku funguje od října 2013, vůbec poprvé byla spuštěna v listopadu 2011. V posledních letech už ale významným rozvojem neprochází. Firma naopak nachystala novou službu, která stojí na YouTubu a je prodávána i ve výhodném balíčku s YouTubem bez reklam (v Česku od května 2019).

Zrušení první jmenované služby je už na dohled. Google totiž nabídl snadnou migraci z Play Music právě do YouTube Music. Dosud jste starší službu mohli nerušeně používat, teď už se firma bude aktivně snažit vás i s vaší knihovnou a preferencemi převést. Přes Play Music tedy zatím ještě hudbu poslouchat můžete, pokud si to vaše srdce žádá. V nejbližší době ale očekávejte e-mail s instrukcemi.

Kdy konkrétně bude tato služba ukončena, Google ještě neřekl. Pouze tvrdí, že zákazníky a zákaznice na vypnutí dostatečně dopředu upozorní. Bezpečně teď víme, že k ukončení poskytování služby dojde v tomto roce. Pro migraci si do mobilu stáhněte YouTube Music, přenos zahájíte v aplikaci, případně přejdete na tuto stránku. Google slibuje, že nezapomene na zakoupený obsah, osobní i odebírané seznamy písní, kladná i negativní hodnocení a nahranou muziku. Podcasty ovšem musíte přenést do Google Podcasts.

Google se do YouTube Music snažil doplnit co nejvíce funkcí z Play Music, aby byl přechod co nejplynulejší. Nově tak mladší služba podporuje seznamy stop až o pěti tisících položkách, poslouchat už můžete i svou vlastní hudbu, přičemž tato knihovna pojme až 100 000 skladeb – do Play Music jste nahráli max. 50 000 písní. Nechybí ani texty nebo snazší objevování nové muziky. Další informace ohledně migrace případně hledejte na webu podpory YouTube Music.

Zdroj: Official YouTube Blog | YouTube Music Help

Připadá vám YouTube Music jako dostatečně dobrá alternativa pro Google Play Music?

Google Play Music letos skončí. Migrace do YouTube Music začíná
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlasů

1 komentář