Google testuje Play Pass. Aplikace a hry pro Android budou za předplatné

0
Google Play
Google Play

Před rokem se objevily první náznaky toho, že Google v Play Storu zavede předplatné na aplikace a hry. Magazín Android Police teď vypátral, že novinka již zamířila k prvním uživatelům. Obdržel screenshoty odhalující službu Play Pass, načež mu Google potvrdil, že jsou pravé a že Pass několik vybraných lidí skutečně testuje.

Z dostupných obrázků šlo vyčíst, že předplatné stojí 5 dolarů (141 Kč s DPH) na měsíc a že v něm jsou obsažené vybrané prémiové hry a aplikace pro Android. Ty lze po dobu placení používat bez omezení, přičemž v nich nebudou reklamy, a naopak v nich budou odemčeny bonusové funkce či jiný obsah dříve schované za in-app platbami.

V Play Passu je například populární farmářské survival RPG Stardew Valley, které jinak stojí 8 dolarů. Na screenshotech jsou ale vidět i tituly jako Star Wars: KOTOR, Monument Valley či Terraria. Předplacený obsah navíc půjde sdílet také v rámci rodiny.

Zatím nevíme, kdy a jestli vůbec bude Play Pass veřejně přístupný. Překvapilo by nás, kdyby si Google tuto příležitost nechal ujít. Konkurenční Apple totiž chystá Arcade, předplatné na hry pro iOS a macOS. Oslovil dokonce několik šikovných tvůrců, kteří budou pro Arcade vyvíjet exkluzivní obsah. Sám Google chce od podzim nabízet vlastní herní předplatné Stadia. Ta má ale větší ambice, bude totiž faktickou konkurencí pro Sony, Microsoft a Nintendo.


Google testuje Play Pass. Aplikace a hry pro Android budou za předplatné
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů