Google po dvou letech opět mění logo. Je jednodušší a hravější

0

Google čeká velká změna. Firma se rozpadne na menší části sdružené pod holdingem Alphabet. Google bude pouze jedním písmenem abecedy. Tím, které se stará o internetové služby. Do nového začátku si slavné géčko pořídilo nové logo.

Za 17 let existence jde už o šestou podobu, naposledy se změnilo v roce 2013. Od roku 1998 si zachovává stejné barvy. V roce 1999 se z loga ztratil vykřičník a písmo se zúžilo. Roku 2010 Google změnil odstíny a předloni odstranil barevné přechody. Logo už tak nebylo plastické, ale ploché. A po dnešní změně přijde o další kudrlinky. Doslova. Poprvé se Google zbavuje patkového fontu.

Staré a nové logo   

V různých kontextech bude logo různě animované. Změní se v tečky nebo čárky, podle kterých má uživatel pochopit, co se právě děje. Google obarví i další prvky jako například mikrofon pro hlasové diktování. S přeměnou hlavního loga dojde na redesign log ostatních služeb. Už teď mají novou podobu i Mapy, Zprávy, Překladač nebo Google+.

Nové logo už mají i některé podslužby

Google na svém blogu vydal zajímavý článek, kde popisuje, jak nové logo navrhoval. Uvidíte tam hromadu snímků „kandidátů“ a také všemožné animace a vysvětlovačky, proč to funguje takhle a ne jinak.

Animované logo

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!