Google po letech ustoupil. Google+ už po vás nebude chtít reálná jména

0

Už jsou to více než tři roky, co Google založil svou sociální síť. Hned na začátku v ní zasadil pravidlo, že každý musí vystupovat pod svým skutečným jménem, jinak mu hrozí zablokování profilu. Ne každý to dodržoval, Google nakonec přidal alespoň možnost zadat přezdívku. Ta ovšem byla součástí zobrazovaného jména, a to ve formátu Jméno „Přezdívka“ Příjmení, nebo Jméno Příjmení (Přezdívka).

Google+ už nebude vyžadovat skutečné jméno
Google+ už nebude vyžadovat skutečné jméno

Přísná pravidla byla kritizována nejvíce, když začal Google nuceně spojovat identity v sítích YouTube a Google+. YouTube byla do té doby nezávislá a také dost anonymní služba. Pravidla Googlu+ tento řád narušila.

Google ale znovu povolil. Ve svém příspěvku na G+ píše, že posledním krokem bude opětovné osvobození a možnost zvolit si libovolné jméno. Přitom se za předchozí politiku omlouvá. Změny zatím pouze oznámil, ale ještě nenasadil v praxi. Jeho nápověda stále mluví o nutnosti použít jméno a příjmení.

A v nastavení profilu si stále nemůžete zvolit pouze přezdívku, Google+ vám napíše, že nemáte vyplněné jméno a příjmení. Pevnou nezlomitelnou mezerou to nevyřešíte, musíte zvolit tečku, hvězdičku nebo jiný nenápadný znak. I tak by ale zobrazeným jménem bylo . . Přezdívka, nebo . „Přezdívka“ . Ale je to snad pouze dočasný stav.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář