Google+ po otevření raketově roste, neoficiálně má už 43 milionů uživatelů

0

Za dva dny od otevření sítě veřejnosti se prý počet uživatelů Google+ zvýšil o 30 %. Čísla zjistil analytik Paul Allen, který používá vlastních algoritmů pro výpočet popularity Google+. Dříve byly jeho výsledky přesné s tím, co uváděl Google.

Allenův tým změřil, že ještě 9. září mělo na Google+ účet 28,7 milionu lidí. Třiadvacátého září už spočítali 37,8 milionu uživatelů. Většina z nich pochází z předešlých dvou dnů. S rostoucím počtem uživatelů už Allen používá i tzv. „Fudge Factor“. Předpokládá, že asi 5 % lidí má nastaven soukromý profil a 10 % zase používá místo latinky jinou abecedu. Po zahrnutí faktoru by mohl počet lidí na Google+ přesáhnout 43,4 milionu. Nyní už možná přes 45 milionů, čísla jsou totiž 2–3 dny stará.

A jak Allen vlastně počítá? Porovnává četnost příjmení na Google+ s četností v zemi. V USA vybral 400 nejpoužívanějších příjmení, v ostatních velkých zemích dalších 400.

Zdroj: +Paul Allen

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Go Samsung Go, and VIA too. Fandím jim. Nemám vyloženě proti Apple-výrobků (kromě ceny, ale budiž), ale politika této firmy, jak se snad chtějí zbavovat konkurence se mi sakra nelíbí :-(, takže přeji ať to Samsungu nebo VIA vyjde (nebo i dalším), aby i v Applu poznali jaké „to“ je 🙂

  2. Nejsem „Jablíčkář“ a ani fanda značek jako Samsung apod., ale zkuste se vžít do role firmy Apple.
    Zaujímá první místo v nabídce Mobilů, tabletů apod. Pročítám denně recenze, testy, komentáře a tedy alespoň z těchto zdrojů Apple prostě vede.
    A teď najednou přijde firma, obvykle čínská, a nejradši by si z úspěchu Applu něco vzala, tak si ukousne trochu toho designu od iPadu, pak od iPhonu. Vám by se taky určitě nelíbilo, kdybyste něco vyrobili, patentovali byste si to a pak přijde nějaká cizí firma a začne se přiživovat na vašem úspěchu tím, že kopíruje co může.