Google pohřbí další produkt. Místo pošťáka Sparrow doporučuje Inbox

0

Největší internetová společnost pokračuje v úklidu nepotřebných nebo duplikujících se služeb. Tentokrát to schytal poštovní program Sparrow (pro iOS a OS X). Google jej koupil v létě 2012 a hned při akvizici šéf Sparrow potvrdil, že uživatelé už nemají čekat nové funkce, pouze opravy. Google tedy původní vývojářský tým začlenil do Gmailu.

Sparrow pro Mac

Včera Sparrow zmizel z (Mac) App Storu, noví uživatelé si jej už nemohou koupit, těm stávajícím ještě bude chvíli fungovat. Následující tři měsíce pak dostanou e-mailovou podporu. A co potom? Aplikace možná ještě poběží, ale bude to mrtvý produkt.

 

Překvapivé je, že Google nenutí uživatele přejít na oficiální Gmail, ale mluví o přechodu na nový Inbox. Stačí poslat žádost na adresu inbox@google.com a Google do 24 hodin doručí pozvánku k nové službě. Ta je zatím v uzavřené betaverzi a chybí ji řada funkcí, proto je překvapivé, že by měli lidé přecházet z pokročilého Sparrow na „horší“ produkt. Možným vysvětlením je, že za tři měsíce Google uvede finální verzi Inboxu. To bude zrovna probíhat konference I/O, dávalo by to smysl.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!