Google pomůže lidem hledat práci a firmám zaměstnance. Spustí službu Hire

1
Google Hire
Google Hire

Největší internetová firma světa ještě více rozšíří svůj vliv. Spustí vlastní web, na kterém budou moci lidé nabízet své služby a firmy zase volná místa. Stránky už běží, ale zatím obsahují jen přihlašovací formulář, který nikam nevede.

Magazínu 9to5google se však podařilo vypátrat, že za novým projektem stojí Diane Green, která v Mountain View vede cloudovou a enterprise divizi. Do Googlu se dostala, když firma v roce 2015 koupila její startup Bebop zabývající se vývojem podnikového softwaru. Green je mimochodem spoluzakladatelkou VMwaru.

Na stránkách Bebopu je několik odkazů, že firma hledá nové softwarové inženýry do San Franciska a Palo Alta. A tyto odkazy již vedou na Google Hire. Podle těchto detailů bude Hire připomínat spíš služby typu Práce.cz nebo náš sesterský Flek.cz než profesní sítě, jako je LinkedIn.

 

Google pomůže lidem hledat práci a firmám zaměstnance. Spustí službu Hire

Ohodnoťte tento článek!

ZDROJ9to5google
Sdílejte

1 komentář

  1. Google zaostal v cloudovych resenich za Amazonem a Microsoftem, a to o hodne (roky). Neni se cemu divit, ze za pokusem dostat se k talentum stoji hlava jejich cloudove a enterprise divize. Google uz davno neni tak zajimave misto. Jednak zrusili spoustu tech zajimavych vyhod, ktere meli a zaroven si spousta lidi z oboru uz uvedomuje, ze ‘Google is Evil’.

    Dopadne to pravdepodobne stejne jako Google+.