Google pomůže s plánováním cvičení nebo běhání. V kalendáři najde volná místa

0

Dnes je tomu přesně deset let, co Google spustil vlastní online kalendář. Na rozdíl od toho papírového umí různé vychytávky jako automaticky přidávat události z e-mailů nebo si můžete s přáteli a rodinou kalendáře navzájem sdílet.

Kalendář Googlu najde mezery v rozvrhu

Nové události už vám po dnešku nemusí plánovat jen člověk (tedy vy nebo někdo blízký), ale i sám Google. V aplikacích pro Android a iOS se objeví nová funkce Goals (Cíle), která pomůže s plánováním pravidelných akcí.

Když budete vytvářet nový cíl, Google se vás postupně zeptá na podrobnosti: co chcete dělat (posilovat, běhat, projít se, cvičit jógu nebo vlastní druh aktivity), jak často (jednou týdně, dvakrát, třikrát, pětkrát nebo každý den), jak dlouho (15 minut, 30 minut, hodinu, dvě hodiny) a kdy se to hodí nejvíce (ráno, odpoledne, večer).

 

Google pak zkontroluje události v kalendáři a navrhne konkrétní časy, kdy byste si mohli jít zacvičit nebo zaběhat. Návrhy lze samozřejmě ručně upravit. A pokud do kalendáře přidáte jinou akci s vyšší prioritou, cvičení přehodí na jindy. Funguje to i okamžitě. To kdybyste měli jít zrovna cvičit, ale kamarád se ozve, že má žízeň. Postupně se navíc kalendář učí poznávat vaše denní zvyky a časy dalších cvičení bude průběžně upravovat.

Aktualizace aplikací se zatím v Play Storu ani App Storu neobjevily, takže nevíme, jestli funkce bude dostupná i v Česku. Teoreticky tomu ale nic nebrání, žádná jazyková závislost tam není.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!