Google poodkryl budoucnost Motoroly: bude Motorola X Phone?

0

Google si je vědom malého rozšíření a špatné dostupnosti Nexusu 4 od LG, což je momentálně hlavní a referenční telefon s Androidem. Přímo Larry Page to sdělil ve čtvrtletní zprávě a dodal, že to se rozhodně musí zlepšit.

Mimo to poodkryl spolu s finančním ředitelem Patrickem Pichettem několik informací o Motorole, kterou Google před časem koupil. Chtějí se nyní hodně zaměřit na hardware, což zřejmě neznamená nic jiného, než nějaký pořádný Motorola Nexus. Mohlo by jít například o již dříve spekulovaný Motorola X Phone.

Současně oba uvedli, že vzájemná spolupráce s Motorolou je stále na začátku a kromě restrukturalizace, kdy Google odprodal divizi mající na starost například set-top-boxy, se zdánlivě nic neděje. Na pozadí se však již možná připravuje něco velkého.

 

Larry Page zmínil, že s Motorolou intenzivně spolupracují na vylepšování hardwaru a vypíchl hlavně problematiku akumulátorů: „Není možné, abyste se starali o neustálé dobíjení, tady je velký prostor pro zlepšení.“ To spíše upevňuje naše očekávání představení nového telefonu ze společné dílny Googlu a Motoroly – tedy X Phone. Prý již na květnovém Google I/O.

Aktuální spekulace hovoří o dotované ceně 299 dolarů a menším poplatku za odemčení bootloaderu a zřejmě se nebude jmenovat Nexus. Představy jsou to divoké a já hlavně doufám, že nebudou soupeřit obří úhlopříčkou. Mezitím je na trhu stále velmi dobrý Motorola Razr i, který je však v Česku prakticky nedá sehnat.

zdroj: Androidandme.com

Google poodkryl budoucnost Motoroly: bude Motorola X Phone?
Ohodnoťte tento článek!