Google popírá spekulace. Řada Nexus prý neskončí, ani když přijde Android Silver

0

Šéf vývoje Androidu Dave Burke popírá, že by chtěl Google ukončit modelovou řadu Nexus. V interview pro Read Write řekl, že kolem něj pracují dva týdny. Jeden tvoří systém, druhý zařízení, na kterém systém poběží tak, jak si firma představuje. Jeden bez druhého nemůže fungovat a na tom se nemá nic měnit.

 

Burke nechtěl mluvit o chystaném programu Android Silver. Na rovinu ale říká, že i když je veřejnost přesvědčená, že přijde něco jiného a nového, Nexus kvůli tomu určitě nekončí.

Tato slova si ale můžeme vyložit i jinak. Firma samozřejmě potřebuje novou verzi systému ladit pro konkrétní hardware, dejme tomu Nexus. Ale toto referenční zařízení se nakonec nemusí dostat do obchodů. A dosavadní úniky informací skutečně napovídají, že žádný další telefon Nexus firma neuvede. Vývoj popřelo i LG, které pro Google vyrobilo poslední dva telefony.

Na druhou stranu se v souvislosti s Androidem Silver mluví jen o telefonech, ale nikoliv o tabletech. Podle Android Police a jiných zdrojů je už téměř jisté, že na podzim přijde Nexus 9 od HTC. Takže řada Nexus nemusí zemřít, jak říká Burke, ale zároveň skončí telefonní Nexusy, jak tvrdí všichni ostatní.

Google popírá spekulace. Řada Nexus prý neskončí, ani když přijde Android Silver

Ohodnoťte tento článek!