Google poprvé utržil přes 50 mld. USD za rok. Motorola je stále ve ztrátě

0

Google včera zveřejnil finanční výsledky za poslední kvartál fiskálního roku 2012. V něm firma utržila celkově 14,4 miliardy dolarů (12,9 mld. Google, 1,5 mld. Motorola). Čistý zisk činil 2,89 miliardy, což je o necelých 7 % více než loni v tomto období.

Ale zatímco zisk Googlu stále (mírně) roste, Motorola Mobility se nadále potýká s provozní ztrátou. V posledním kvartálu skončila tato divizi 353 milionů dolarů v minusu. Motorola ale nadále prochází restrukturalizací. Před nedávnem se firma dohodla se společností Arris, že prodá divizi Home (síťové prvky a přehrávače) za 2,35 miliardy dolarů. Googlu pak zůstane jen výroba telefonů a tabletů.

Akcie Googlu v Q4 2012
Akcie Googlu se v lednu propadají, celková tržní hodnota firma je 231 mld. dolarů, zdroj: Google Finance

Ostatní výsledky pokračují v nastoleném trendu, například cena za proklik klesla o 6 % ve srovnání s rokem 2011, ale oproti minulému kvartálu rostla o 2 %, zřejmě díky silnému období Vánoc. Rostl také podíl tržeb mimo USA, celkově už 54 % (loni 53 %).

 

Díky Motorole Google poprvé hlásí celoroční tržby převyšující 50 miliard dolarů. Čistý zisk za celý rok 2012 činil 10,7 miliardy. Na účtech má Google přes 48 miliard dolarů a za poslední tři měsíce společnost přijala další tři stovky zaměstnanců na plný úvazek, celkově už 53 861.

Kompletní výsledky najdete v oficiální zprávě.

Google poprvé utržil přes 50 mld. USD za rok. Motorola je stále ve ztrátě
Ohodnoťte tento článek!