Google poprvé veřejně ukázal modulární telefon Ara. Hned zamrzl

0

Účastníci konference Google I/O měli poprvé možnost naživo vidět modulární telefon Ara (vše o něm najdete zde). Funkční prototyp nevypadá zdaleka tak hezky jako oficiální rendery nebo fotky maket. Stále jde ale pouze o testovací stroj, na němž divize ATAP (Advanced Technology And Projects) ladí, jak může výměna komponent fungovat v praxi. I proto ještě drhne především software.

Google na IO ukázal modulární mobil Ara
Google na I/O ukázal modulární mobil Ara

Prototyp ukazoval vedoucí projektu Paul Eremenko. Zařízení sice naběhlo až k bootovací obrazovce, ale pak vytuhlo. Google už nicméně lanaří vývojáře, aby pro Aru tvořili nové moduly. Ten, jehož komponenta naučí telefon něco, co dosud žádný jiný telefon neumí, dostane od Googlu 100 000 dolarů. Dobrá motivace.

 

Na dokončení má Google už jen půl roku. V lednu 2015 by měla Ara dospět do téměř finální verze, kterou dostanou na hraní první early adopteři. V dubnu se prý Ara dostane do běžného prodeje. Základ bude stát okolo 50 dolarů. V ceně je endoskeleton, základní displej, čipset s pamětí a úložištěm, akumulátor a Wi-Fi.

Zdroj: Phandroid

Ohodnoťte tento článek!