Google posílí vizuální vyhledávání, za 100 milionů kupuje Like.com

0

Google opět rozevírá peněženku a kupuju web Like.com a tým za ním stojící. Jedná se o vizuální vyhledávač produktů, které hledá podobné zboží na základě fotografií. Staví přitom na původním systém Riya, který prohledával a značkoval fotografie a texty na internetu. Před časem však jeho vývoj ukončili a soustředili se na sféru e-commerce. Kromě Like.com společnost provozuje několik menších projektů týkající se módy a doplňků, ale s těmi asi Google žádné plány nemá.

Naopak Like.com drží stále několik patentů a technologií pro vizuální vyhledávání, kterými by mohl Google posílit své služby. Však už před pěti lety uvažoval o akvizici Riya, nakonec však dal přednost podobnému systému Neven Vision, který implementoval v Picase, Goggles nebo vyhledávači obrázků. Současná akvizice a hlavně tým lidí může dále rozvíjet nabídku obra z Mountain View, možné začlenění Like.com do vyhledávače Google Products. Podrobnosti ani jedna strana nesdělila.

Like.com každý rok vydělá okolo 50 milionů amerických dolarů, zbytek webů (Covet.com, What To Wear nebo Weardrobe) spíš jen přežívají. Spekuluje se, že Google za Like.com zaplatil okolo 100 milionů.

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!