Google postupně přichází o pokročilé vyhledávací filtry

0

Barry Schwartz z webu Search Engine Roundtable si všiml, jak Google stále osekává pokročilé možnosti vyhledávání. Začalo to redesignem výsledků z podzimu 2012, kdy Google schoval levý boční sloupec s filtry do rozbalovacího menu ve vrchním řádku. Teď navíc zakrývá i některé filtry, kterými jste mohli výsledky zpřesnit.

Google přichází o vyhledávací filtry
Google přichází o vyhledávací filtry

Pokud kliknete do menu Více, čekají vás jen filtry s nákupy, knihami a aplikacemi. Dříve tam přitom byla i místa, diskuze (a sociální sítě), blogy nebo patenty. Google pro Seach Engine Roundtable potvrdil, že změny provádí neustále, chtějí přitom, aby vyhledávání bylo pro uživatele co nejjednodušší. V odpovědi také stojí, že pořadí filtrů se může měnit podle dotazu. Pokud byste například hledali klient Skypu pro Android, filtr aplikace by logicky měl být před mapami. V českém vyhledávači to ale nefunguje.

Mimochodem: Google tyto filtry jen schoval, ale nezrušil. Přes parametr v adresním řádku stále můžete získat příspěvky na blozích, v diskuzích a týkající se míst.

Google přichází o vyhledávací filtry
Google přichází o vyhledávací filtry

My jsme si všimli, že Google očesal také pokročilé filtry v nabídce Vyhledávácí nástroje | Všechny výsledky. Dnes jsou tam kromě všech výsledků jen (ne)navštívené stránky, ty s přesnou shodou (neopravují překlepy) a výsledky soukromé. Ty upřednostní příspěvky z G+, ale po nich nepochopitelně zobrazí i nesouvisející veřejné výsledky. Dříve však toto menu obsahovalo i výsledky poblíž vašeho místa, přeložené cizojazyčné stránky nebo související hledání.

 

Zdroj: Search Engine Roundtable

Ohodnoťte tento článek!