Google potichu vylepšuje Android. V Play Games přibude tahový multiplayer

0

Google loni ukázal, že svůj mobilní systém nebude doplňovat pouze jednou dvakrát do roka v rámci velké aktualizace, ale co jde, to roztřišťuje do zvláštních balíčků a aplikací, jež mohou updaty dostávat častěji. V rámci služby Google Play Services tak například uvolnil herní síť Play Games, jež slouží k ukládání pozic do cloudu, sbírání odměn, řazení do žebříčků nebo snadnějšímu multiplayeru.

Dnes v noci Google na svém blogu promluvil o nové aktualizaci Play Services (v. 4.1), která s sebou přinese další novinky. Tou nejvděčnější je podpora tahového (turn-based) multiplayeru ve hrách. To znamená, že u podporovaných titulů budete moci hrát asynchronně se svými přáteli (dvěma až osmi). To se hodí pro rychlé hry typu Worms, ale také šachy, kde mezi tahy může uplynout i několik hodin.

 

Google dále přinesl nebo vylepšil několik API. Vývojáři mohou číst a zapisovat soubory v úložišti Drive. Mobilní reklamy už mohou využívat geolokalizaci uživatele a podle toho cílit sdělení. V dialogu sdílení je zase možné kromě přeposlání na kontakty z lokálního adresáře nebo Gmailu poslat obsah i přátelům z Googlu+.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!