Google pracuje na mapách pro iOS. Není ale jisté, jestli je Apple povolí

0

Zdroje blízké britskému Guardianu potvrdily, že v Google už pracují na mapové aplikaci pro iOS. Ještě nedávno přitom Eric Schmidt tvrdil něco v tom smyslu, že Google zatím žádné kroky nepodnikl a ať si to Apple za své mizerné mapy vyžere na veřejnosti. Uživatelé i média dali Applu pořádný kartáč, nakonec se musel omluvit sám Tim Cook a doporučil prozatím používat webové mapy od Bingu, Nokie nebo právě Googlu.

Google Maps na iOS
Google Maps na iOS, zatím jen na webu

Mapy od Applu teď nově řídí Eddy Cue, který měl jinak na starost celý ekosystém iTunes. Firma přetahuje experty odjinud (i z Googlu) a lze očekávat, že v další verzi iOS dojde k velkému přepracování aplikace i podkladů.

Mezitím v Googlu upravují alespoň webovou verzi, na iOS i Androidu už funguje Street View. Podle oněch tajných zdrojů ale v Cupertinu vyvíjejí i specializovanou aplikaci, která by měla vyjít ještě před koncem roku. Google už přišel s aplikací YouTube, v iOS 6 totiž Apple tento videoportál odstranil. Zároveň stále vylepšuje i virtuální glóbus Earth.

 

Bylo by nelogické, kdyby i tradiční mapy nechtěl na iPhony, iPody a iPady vrátit. Stejné zdroje ale tvrdí, že Apple nemusí aplikaci schválit a pustit tak do App Storu. Případně bude alespoň zdržovat. Politika schvalování a odstraňování z App Storu totiž občas připomíná diktaturu.

Zdroj: Guardian

Ohodnoťte tento článek!