Google právě vydal Android 7.1. Nejpoužívanější verze je ale ta dva roky stará

4

Oficiálně vyšel Android 7.1.1 i pro jiné telefony než Pixel. Google vydal OTA aktualizace a systémové obrazy pro ruční flashnutí pro Nexus 5X, 6, 6P, 9, Nexus Player, Pixel C a General Mobile 4G (Android One). Spolu s tím vydal také zdrojové kódy AOSP, takže s nejnovější verzí Androidu už mohou pracovat i ostatní výrobci a moddeři.

 

Nejzajímavější vychytávkou jsou zkratky aplikací kopírující jablečný 3D Touch. O ostatních novinkách v Androidu 7.1 jsme psali v tomto článku. Moc jich není, však také jde o desetinkový update.

Statistiky Androidu v prosinci 2016
Statistiky Androidu v prosinci 2016

Pro Google a vývojáře nový Android znamená další výzvu, ale i starosti. V oběhu je už více než 10 různých verzí Androidu. Během prosince došlo ke střídání stráží. Android 6.0 se stal nejpoužívanější edicí, aktuálně má 26,3% podíl. Úspěchem je, že pokořil stařičký KitKat a vyrostl tak, jako se to nepodařilo ani jednomu Lolipopu. Důvodů k radosti ale moc není. Nejpoužívanější Android je i tak už dva roky starý. To pro Google není dobrá vizitka.

 

Zdroj: Google (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Škoda velká, že není pro 98% lidí možnost jednoduchého nahrání čistého androidu, omezená jen kvalitou HW telefonu. Pro Google by se zjednodušila podpora a lidé by využívali bezpečnější systém.

      • Samozřejmě máte svatou pravdu. Ale pod slovem „možnost“ si nepředstavuju ukázat na jeden model od Guuuglu a dát za něj 4x tolik, než jsem ochoten za telefon dát. Pod „možností“ si představuji např. volbu na reinstal při registraci běžného founu s možností výběru system s nadstavbou a balastem od výrobce, nebo čistý systém bez hovadin. Klidně i bez ROOTu. Vím – představuji si to jako hurvajs válku, ale nemyslím si, že je to zase tak nereálná myšlenka.