Google představí Motorolu Moto X už 1. srpna. Zřejmě to nebude high-end

0

Prvního srpna bude v New Yorku představen očekávaný smartphone Moto X, Google už zahraničním novinářům zaslal pozvánky. Nic bližšího ještě nevíme. Firma jen několikrát zopakovala, že se telefon bude vyrábět v USA, dostane OLED displej a cílem je dlouhá výdrž na jedno nabití.

Už víme, jak telefon bude vypadat. Unikla reklama a před fotografy s ním pózoval Eric Schmidt. A protože nevěříme na náhody, jistě jde o dlouhodobou mediální masáž, aby se na telefon nezapomnělo. Ve srovnání s high-endovou konkurencí toho totiž zřejmě moc nenabídne.

Jeden ze zdrojů magazínu The Verge dostal do rukou CDMA verzi, která obsahovala displej s úhlopříčkou 4,5 palce a HD rozlišením. Uvnitř je dále dvoujádrový procesor Snapdragon MSM8960T, který spadá do o generace starší série S4 Pro. Dvougigová RAM už nikoho nepřekvapí, zadní odnímatelný kevlarový kryt také ne. V telefonu bude i poslední verze Androidu, která bude neustále poslouchat hlasové příkazy.

 

Pokud bychom se zaměřili jen na hardware, byl by takový telefon prakticky nezajímavý. Jestli ale v Motorole opravdu nasadili starší železo, velký akumulátor a provedli i softwarové ladění správy napájení, vůbec bychom se nezlobili. Osmijádrový procesor a hon za dalšími megapixely byste jistě i vy vyměnili za přístroj, který vydrží nabitý celý týden.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!