Google představil AutoDraw. Kreslení pro ty, kteří vůbec neumí kreslit

0
Ilustrační foto (zdroj: padrinan / Pixabay)

Pamatujete na googlovskou hru Quick Draw, v níž jste museli rychle nakreslit to, co po vás počítač chtěl, a zároveň pak hádal, jestli se blížíte výsledku? Stejná umělá inteligence teď pohání trochu praktičtější nástroj AutoDraw. Google navrhl jednoduché malování s kouzelnou tužkou, která z vašich náčrtků udělá pěkný obrázek.

Nejde o to, že by AutoDraw dokreslil objekt za vás. Editor pouze zkouší odhadnout, co kreslíte, a pak to nahradí vlastním obrázkem z připravené knihovny. V ní budou stovky nebo tisíce kreseb.

A víte co? Funguje to. Ve stávající podobě je nástroj nejspíš zbytečný. Sice vám dává možnost obrázek sdílet nebo uložit jako PNG (bohužel ne vektorové SVG), ale je to zkrátka další mezikrok. Funkce AutoDraw by měla smysl v editoru textových dokumentů nebo prezentací, do nichž potřebujete pro ilustraci vložit klipart. Otázkou pochopitelně je, jestli byste klipart nenašli rychleji ručním prohledáváním.

Tak či onak, hračka je to zábavná. I ze zoufalého pokusu o psa Google vytvořil prvotřídního jezevčíka. Tedy vytvořil… U každé kresby vám dá na výběr z několika možností, co je asi nejvíce podobné.

Google představil AutoDraw. Kreslení pro ty, kteří vůbec neumí kreslit
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas