Google představil NFC peněženku Wallet a hned schytal žalobu od eBay

0

Google včera společně se CitiBank, MasterCard, First Data a operátorem Sprint odstartoval projekt Wallet – mobilní peneženku využívající NFC. Pokud máte telefon s NFC (třeba Nexus S), můžu pomocí smartphonu platit ve vybraných amerických obchodech.

Aplikace v Androidu totiž spojí platební kartu (případně Google Prepaid Card a různé kupóny) se pokladnou od First Data, takže telefon se k zařízení pouze přiloží a klepnutím na displej odsouhlasí platba. Tento systém už začalo v USA podporovat několik prodejců a Google udělal první krok k tomu, aby řídil trh s okamžitými platbami.

Google Wallet

Podobný systém se chystá také u nás, na vlastní peněžence pracuje O2, Visa, CitiBank, Komerční banka a odbchodní řetězec Globus. A už dříve probíhaly testy NFC jako klíče pro vstup do budov nebo v Plzni pro platbu MHD.

V případě Googlu se jedná o velkou věc, do kterého je zapojeno mnoho partnerů a kterou chce firma prostřednictvím nové generace telefonů rozšířit globálně. Více o tom, jak Google Wallet funguje a kdo se do projektu zapojil, najdete na těchto stránkách.

Okamžitá žaloba od eBay/PayPal

Co je zajímavé, Google ihned schytal žalobu od PayPalu, resp. jeho provozovatele eBay. Vedoucí projektu Google Wallet – Osama Bedier – je totiž jeho bývalý zaměstnanec. Vlastní systém mobilních plateb pro Android totiž chystal také PayPal a zrovna v době, kdy mělo dojít k finalizaci a oslovování partnerů, Bedier odešel ke konkurenci, která teď spustila Wallet. eBay podezřívá Bediera, že vyzradil know-how. Přitom před pohovorem s Googlem své šéfy ani neinformoval, i když se jednalo o střet zájmů.

Zdroj: Google, Electronista

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář