Google přidává více funkcí pro mobilní stránky Maps

0

Většina uživatelů využívá na svých smartphonech či tabletech aplikaci Google Maps nativně. Občas se ale stane, že na některém zařízení aplikace není nainstalovaná. A od toho tu je čerstvě rozšířené webové rozhrání.

Aktualizované Google Maps pro mobilní internetové prohlížeče nyní přináší vyhledávání lokace místních firem a funkci Google Places, vylepšuje navigační pokyny, vrstvy mapy a našeptávač. Přidána byla i funkce Moje Mapy. Pro otevření internetových Google Maps stačí zadat do prohlížeče adresu maps.google.com.

Internetové Google Maps

Uživatele operačního systému Android může webová varianta aplikace nechat v klidu. Google se u Androidu o Google Maps stará velmi dobře a aktualizace vydává pravidelně. Horší už je ale situace u operačního systému iOS, kde je možné, že se vylepšení dříve objeví na internetové verzi než na té nativní.

Mobilní rozhrání bylo zatím otestováno bez větších problémů na iPhonu 3GS, Google Nexusu One či iPadu 2. Jediným problémem byly pomalejší reakce. Ty snad Google ale velmi rychle vyřeší. Do té doby však nativní aplikace budou s velkou pravděpodobností vládnout nad internetovou verzí.

Zdroj: Google System blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář