Google přinese Street View na mobilní web. Vysvobození pro uživatele iOS 6?

0

Že se mapy Applu nepovedly, přiznal i šéf firmy. Jako možnou alternativu, než svoji aplikaci vylepší, doporučil mj. webovou verzi map od Googlu. Eric Schmidt zase řekl, že Google na nové aplikaci pro iOS ještě nezačal pracovat, takže i on doporučil mobilní web.

Google Maps pro iOS

A nakonec Walt Mossberg z All Things Digital dostal do rukou novou verzi webových mobilních map, které pro iPhony a iPady přinesou panoramatické snímky Street View přímo v prohlížeči. Podle něj funkce funguje velmi dobře a Google ji možná plošně zavede už tento týden.

 

Teď je otázkou, jestli Google zvláštní aplikace opravdu vytvoří, nebo bude lpět pouze na mobilním webu. Aplikace bude vždy pohodlnější a Google nemůže ignorovat tak silnou platformu, když už pro ni vydává i méně důležitý software. Na druhou stranu web je univerzálnější, s menšími náklady a ještě jej může zasypat svou reklamou. A se zvláštní aplikací a hlasovou navigací získá Google velkou výhodu pro Android.

Osobně věřím v kompromis – nové aplikace se dočkají i uživatelé iOS, ale bude postrádat hlasovou navigaci. Tu si Google nechá exkluzivně pro Android.

Ohodnoťte tento článek!