Google připravuje Android na příval chytrých hodinek a jiných wearables

0

Šéf Android, Chromu a Google Apps na konferenci SXSW prozradil, že chce Google do dvou týdnů vydat vývojářský balíček (SDK), který by firmám usnadnil tvorbu nositelných chytrých zařízení. Sundar Pichai nepotvrdil, že by nějaké zařízení chystal také samotný Google. Ten chce naopak vybudovat softwarovou platformu, na které budou stavět ostatní.

O co jde? Tzv. wearables se už dnes prodávají a bez problémů fungují, i když se v nich Google nijak neangažuje. Každý výrobce, ať už je to Sony, Samsung, Pebble nebo další ale musí sami navrhnout vrstvu, která spojí chytré hodinky a mobil/tablet.

 

Chystané SDK ale přinese sadu už hotových protokolů, Google se tedy snaží propojení wearables standardizovat. Pro vývojáře nových zařízení to bude znamenat méně práce a širší kompatibilitu. Nemuselo by se tak stávat, že hodinky Galaxy Gear fungují jen s telefony Samsungu. (V tomto případě může jít o obchodní záměr.)

Co všechno SDK znamená pro tvůrce hodinek, náramků a jiných doplňků, se dozvíme za dva týdny. Na wearables se pravděpodobně soustředí také letošní konference Google I/O konaná koncem června.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pane Olšan, prosím upravte si tu tabulku, vypadá to trapně 🙂

    i7 3970x nemá základní takt 3,7GHz, ale 3,5GHz. i7 4960x nemá turbo na 3,7GHz, ale 4GHz. i7 3960x nemá základní takt 3,5GHz, ale 3,3GHz….

    Docela trapné tohle nevědět nebo to okopčit s tolika chybama