Google prodloužil podporu Chromu pro Windows XP až do roku 2015

0

Není žádné tajemství, že se přísun záplat pro více než deset let stará Windows XP zastaví v dubnu 2014. Možná pro vás ale bude překvapením, že Google oficiálně prodloužil podporu Chromu pro tuto platformu až do dubna 2015. Tedy, věděli jste, že s podporou hodlal skončit dříve? Člověk se mohl domnívat, ale oficiálně se o konci prostě a jednoduše nemluvilo. Prozatím platí, že duben 2015 nemusí být konečný.

Kdyby byl z uživatelské strany zájem, Google podle všeho podporu ještě o kousek prodlouží. V praxi to neznamená, že byste měli jásat. Operační systém bude sám o sobě zranitelný a díry už Microsoft opravovat nebude. Ani se zabezpečeným prohlížečem a antivirem nebudete mít zdaleka vyhráno. Internet Explorer 8 pro Windows XP logicky zůstane na suchu také. Kromě Googlu tu ale máme např. Mozillu.

 

Ta se prozatím ke konci podpory nevyjádřila, ale lze předpokládat, že i její Firefox Ikspéčka přežije a bude přesluhovat. Například verzi pro Windows 2000 přestala nezisková organizace vydávat až v dubnu 2012, přičemž ze strany Microsoftu k vytažení ze zásuvky v případě Windows 2000 došlo již v roce 2010.

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!