Google prověřuje možnost vývoje Chromu pro Windows Phone 8

0

Google zpřístupnil některá API ke svým službám, aby je směli používat také vývojáři aplikací pro Windows Phone a Windows. Tuto skoro až přelomovou událost v těsném závěsu doprovází další. Tentokrát se raději zbytečně netěšte. Existuje určitá naděje, že vznikne prohlížeč Chrome pro Windows Phone 8. Google tuto možnost zatím pouze prověřuje. Dřívější záznam na fóru ke Chromiu byl uzavřen v říjnu 2012.

Tip: Nenápadná novinka způsobí převrat. Google zpřístupnil API pro Windows (Phone)

Jiný příspěvek od uživatele, jenž zmiňuje vydání Chromu pro Metro, byl nicméně znovu otevřen. Včerejší příspěvek od vývojového týmu po dlouhé době mlčení dává naději, že prohlížeč stále vznikne. V tuto chvíli sice nemáme nic dalšího, co bychom k případu napsali, ale opět se jedná o důležitou událost. Google dosud dlaždice úspěšně ignoroval. Uživatelská základna se nicméně rozrůstá, a to zejména v Evropě.

 

Myslím, že vydání nějakých aplikací od Goglu by platformě výrazně prospělo. I poslední vývojáři by to brali jako důkaz toho, že nadále není možné mobilní dlaždice přehlížet. V posledním roce ekosystém ušel kus cesty a uživatelé mají skoro všechny aplikace, které jim chyběly.

Zdroj: code.google.com via WMPoweruser

Google prověřuje možnost vývoje Chromu pro Windows Phone 8
Ohodnoťte tento článek!