Google prý chce spustit obchod s hudbou v MP3

0

Google je podle zdrojů deníku The New York Times na námluvách s hudebními vydavatelstvími. Prý by měl spustit vlastní obchod s MP3 jako konkurenci iTunes Store od Applu, MP3 Store od Amazonu nebo Zune Marketplace od Microsoftu.

Zatím se Google kolem hudebního průmyslu motal jen nesměle. Pro vyhledávání hudby měl na google.com pokročilejší nástroje (už nemá), YouTube se stal hlavním centrem oficiálních videoklipů na webu a letos oznámil spuštění služby Music.

Google Music Google Music

Ta se zatím nachází ve stádiu beta a už jsme měli tu čest ji vyzkoušet. Zatím se nejedná o obchod, ale pouze úložiště. Beta je zatím bezplatná, uložit můžete až 20 000 vlastních skladeb, které pak můžete přehrávat online na webu, v připojených počítačích nebo Androidu. V podstatě tak připomíná Music Match v iTunes Store, jež chce Apple spustit na konci měsíce. Díky tomu nemusíte novou hudbu koupit, ale v cloudu si uložit vlastní, ovšem za roční poplatek. Za paušál nakonec zřejmě bude i Google Music.

Ale ještě jednodušší, než hudbu nahrávat ručně, je ji koupit přímo online. V Google Music jsou zatím nabízeny skladby zdarma od méně známých autorů. Logickou cestou je spustit plnohodnotný obchod. Google to má jistě v plánu, ale jak už je u korporací zvykem, nikdy nekomentují pověsti a fámy. Stejně tak se na dotaz The New York Times neozvaly ani hudební labely.

Ale prý se cosi opravdu chystá. Třeba už budeme moudřejší při představení nového Androidu Ice Cream Sandwich příští týden.

Zdroj: NYT

Ohodnoťte tento článek!