Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač

0
Google Chromebook Pixel 2 s Play Storem
Google Chromebook Pixel 2 s Play Storem

Na podzimní akci, kde Google uvede dva nové telefony Pixel druhé generace, prý firma představí i další hardwarové produkty. Tvrdí to obvykle dobře informovaný magazín Android Police. Google údajně připravuje další generaci Chromebooku Pixel a také zmenšeného domácího asistenta Home.

Nový Chromebook Pixel přijde po dvou a půl letech. Poslední generace přinesla vyšší výkon, konektory USB-C a hlavně delší výdrž. Podle Android Police Google pracoval na nástupci, který už neměl běžet na systému Chrome OS, ale nové Andromedě, což měl být pro desktopy optimalizovaný Android. Z toho plánu prý nakonec sešlo a Chromebooky, potažmo Chrome OS, budou pokračovat.

Home je novinka z loňského roku, Google Assistant a Chromecast v těle domácího reproduktoru. Od letoška se prodává i u nás. Stojí 5000 Kč, nová verze by měla být menší a levnější. Zřejmě ale bude obsahovat i méně funkcí. Pokud takový Home skutečně přijde, Google se evidentně inspiroval Amazonem a jeho asistentem Echo, který je rovněž dostupný ve dvou verzích.

Bližší informace o Chromebooku Pixel 3 ani Home Mini bohužel Android Police nezjistil.

Ohodnoťte tento článek!