Google rozšířil podporu aplikací z Androidu na čtyři další chromebooky

0

Z vlastní zkušenosti vím, že i když člověk tráví v prohlížeči většinu času, mít k dispozici jen prohlížeč je málo. Bez těch 10 % času, kdy potřebujete provozovat aplikace, které na webu neexistují, se zkrátka neobjedete. Chrome OS ale dostal silnou braň, protože Google do něj pustil aplikace určené původně pro Android. Projekt má zatím silná omezení, ale příslib by mohl z levných zařízení pro nenáročné učinit zajímavou konkurenci pro počítače s Windows a dalšími systémy.

Chromebook Pixel s Play Storem
Chromebook Pixel s Play Storem

Aby bylo jasno, do této chvíle byla podporována jen tři zařízení, a sice Asus Chromebook Flip, Acer Chromebook R11 a Pixel z roku 2015. V září pak tyto přístroje obdržely přístup ke Google Play, odkud mohou pohodlně instalovat veškeré kompatibilní aplikace. Zatím tedy projekt pro většinu lidí nepředstavuje zrovna terno, to se ale změní buď ještě v tomto roce, nebo nejpozději v roce příštím. To bude zásadně rozšířena podpora aplikací na desítky zařízení s Chrome OS.

Seznam těchto počítačů případně najdete ve starší zprávě. Na webu Chrome Unboxed si všimli, že se Google Play pomalu dostává na první zařízení z této druhé vlny, u nichž to Google dříve slíbil. Ke zmíněné trojici laptopů se přidávají Dell Chromebook 13, HP 13, Samsung Chromebook 3 a ASUS C301SA. Měly by se postupně přidávat také další. Pokud na uvedených přístrojích hodláte instalovat aplikace z Google Play, mějte na paměti, že se zatím musíte přepnout na aktualizační kanál Chrome OS Dev. Časem ovšem podpora aplikací z Androidu proroste do stabilní větve systému.

Zdroj: Chrome Unboxed via The Verge

Google rozšířil podporu aplikací z Androidu na čtyři další chromebooky

Ohodnoťte tento článek!