Google ruší Helpouts. O placené hangouty s profíky nebyl zájem

0

Nešlo o tak populární službu, jak Google čekal. Helpouts měly být komerční verzí Hangouts. Jedni uživatelé by mohli skrz videohovory nabízet své služby, například lekce z cizího jazyka, kurzy vaření, poradenství všeho druhu, případně vzdálenou lékařskou pomoc. Druzí by zdarma či za poplatek tyto služby odebírali.

Helpouts byly spuštěny v listopadu 2013, ale od té doby jsme o nich prakticky neslyšeli. Služba se (oficiálně) nedostala dál než do USA a Kanady, takže například Češi mohli odebírat služby, ale nikoliv poskytovat. Až do 19. dubna 2015 Helpouts ještě poběží, od 20. už nikoliv. Noví poskytovatelé přibývat nebudou.

Google skrz svůj nástroj Takeout nabídne stávajícím uživatelům, aby si své videohovory stáhli. Čas na to mají až do 1. listopadu 2015.

 

Zdroj: Google via GOS

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zrovna jsem k nim přecházel!! Když už to vypadalo, že bude převod uskutečněn, napsali, že žádost zamítají z důvodu nesplnění podmínek vyžadovaných telefonním operátorem…nevím, co si pod tím mám představit, ale teď už to vím.
    Opravdu škoda, takovou nabídku už asi neseženu.
    Naštěstí mi alespoň Vodafone nechal původní nabídku ČD bonus (nabito 350 za 89Kč) s tím, že mám vyjednaný internet za poloviční cenu. Platím tedy dohromady 178Kč s 250MB internetem, což také není nejhorší.