Google ruší operátor + (plus), na přesnější výsledky už musíte jinak

0

Pokud jste náročnější uživatelé vyhledávačů, určitě jste často používali operátor „+něco“, který ve výsledcích nabídne pouze stránky, které ono „něco“ obsahují. Google už tento operátor ruší a učí uživatele, aby místo něj používali rovné uvozovky „něco“.

Není třeba zmiňovat, že plusko lze napsat pohodlněji, rychleji a hlavně má tu logiku, že operátor mínus – (on je to vlastně spojovník, mínus má jiný znak) se zase používá, pro výrazy, u kterých nechcete, aby ve výsledcích byly. Mínus ale zůstal zachován.

Google

Proč přesně Google tuto změnu zavedl, není jasné. Nejspíš je to kvůli sociální síti Google+, kde se výraz „+něco“ používá v souvislosti se jmény uživatelů. Třeba v příspěvku napíšete „+Larry Page“ a jméno se zvýrazní, změní na odkaz vedoucí k šéfovi Googlu a on ještě dostane upozornění, že se o něm někdo zmínil.

Zdroj: Google Operating System

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zajimalo by me, jak to autor mysli s tim vstupem oficialniho Apple Store na cesky trh? Pokud se podivate na web Apple, tak jedinne k cemu doslo je, ze stranky byly prelozeny do cestiny, prodejce je pobocka Apple v Irsku, takze napriklad plati irska jednoleta zaruka atd. Takze pokud chcete mit jistotu, ze nebudete mit problem s reklamaci, stale si musite zakoupit v CR iPhone od nektereho z operatoru.