Motorola Mobility už po dnešku patří Lenovu, nikoliv Googlu. V lednu oznámený obchod za 2,91 miliardy dolarů byl právě dokončen. Motorola po odkoupení nezmizí z trhu, bude fungovat pod původním názvem jako nová firma s čínským majitelem. Centrála společnosti zůstane v Chicagu.

Lenovo pod svá křídla přezvalo také 3500 zaměstnanců od designérů, přes inženýry, až pro prodejce a týmy starající se o podporu a servis. Obchod udělal z Lenova třetího největšího výrobce smartphonů na světě, hned po Samsungu a Applu. Lenovo doufá, že díky spojení prodá ročně přes 100 milionů chytrých telefonů a tabletů.

 

Čínská firma už dříve oznámila, že chce značku zachovat, protože má v západní Evropě a Americe stále silné jméno i pozici. Proto bude i nadále prodávat telefony řad Moto a Droid a pokračovat chce i v nastolené roadmapě, kterou si Motorola vytyčila ještě pod Googlem.

Lenovo má také v plánu dostat během čtyř až šesti čtvrtletí Motorolu zpátky do zisku. Před i za vedení Googlem firma prodělávala stovky milionů dolarů. Lenovo ale ví, jak telefony vyrábět levněji. Zajímavé také je, že většinu patentů, která patřila Motorola, zůstala Googlu. Lenovo odkoupilo jen menší část, zbytek si bude licencovat.

Je připomeňme, že Google Motorolu Mobility koupil předloni za 12,5 miliardy dolarů. Prodej za necelé tři miliardy může vypadat, jako že Google na obchodu hodně tratil. Není to ale pravda, jak jsme vám letos ukázali v detailní analýze.

Zdroj: Lenovo

Ohodnoťte tento článek!