Google+ se naučil #hashtagy a vyhledávání v reálném čase

0

Google před chvílí doplnil do své sociální sítě dvě užitečné funkce: real-time search a tzv. hashtagy. S první technologií má bohaté zkušenosti z vlastního vyhledávače, druhou tak trochu obšlehl z Twitteru.

Stačí nechat v Google+ vyhledat libovolný termín (třeba „samsung“), po chvíli by měly k stávajícím výsledkům přibývat ty nové, které byly zrovna napsány. Nezobrazí se hned, nejdříve musíte klepnout na zabalené nové příspěvky (x more recent post), případně se rovnou přepnout ze záložky To nejlepší (Best of) na Nejnovější (Most recent).

Vyhledávání v reálném čase přijde vhod, pokud chcete sledovat nějakou událost. Lidé o ni píšou, v příspěvcích se objevují klíčová slova, podle kterých můžete pozorovat pouze určité téma (náhrada dřívějších Témat/Sparks). Třeba dnes v noci to je „apple“, „ios5“ a „fail“.

S tím souvisí i hashtagy. Jedná se o ta samá klíčová slova, která ale v příspěvcích můžete ručně vyznačit křížkem před slovem, např. #apple. Google podle toho sice lépe nevyhledá, ale hashtag se nově změnil v hypertextový odkaz, který vás rovnou přenese do výsledků vyhledávání. Po klepnutí na #apple uvidíte nově napsané příspěvky přibývat v reálném čase.

Funkce jsou přidávány postupně, takže je možné, že je ve svém profilu zatím nemáte. Stejně jako já. Ale video vše objasní.

Via +Vic Gundotra

Ohodnoťte tento článek!