Google+ se naučil nová fotokouzla a automaticky za vás sestříhá film

0

Google+ opravdu roste. Viceprezident firmy Vic Gundotra potvrdil zvýšený zájem, na Stream se každý měsíc podívá 300 milionů uživatelů. V dnešním spekulativním článku jsme odhadovali, že jich určitě bude přes 250 milionů.  Počet zaregistrovaných profilů, jenž údajně překročil miliardu, však Gundotra nekomentoval.

Celkově však má 540 milionů aktivních uživatelů, kteří využívají nějaký prvek Googlu+. Jen za poslední čtyři měsíce Google+ dostal dvacet větších novinek. Dnes přibydou další.

Hangouts nahradí editor SMS

Komunikační síť pro Android, která pomalu nahrazuje starší Google Talk/Chat, se naučí tři novinky. Během kecání s přáteli budete moci s druhou stranou sdílet aktuální pozici. Stačí kliknout na špendlík známý z map, a do zprávy se přidá vaše geopozice. V chatu se už budou zobrazovat animované GIFy stejně jako v síti Google+. A mobilní aplikace se naučí posílat SMS. V novém Androidu 4.4 se proto pravděpodobně stane výchozí aplikací i pro tento druh zpráv.

Hangouts budou umět přijímat a odesílat SMS
Hangouts budou umět přijímat a odesílat SMS

Videohovory v Hangouts už jsou i v HD, nově je lze zvětšit i do celoobrazového režimu. Přidaný automatický filtr bude zesvětlovat zatemněný obraz z webkamery. Další filtry zase v reálném čase vylepší video podobně, jako znáte z fotek. Přidáte černobílý nebo lomo efekt, zaostření pouze na střed apod. Živé vysílání (Hangouts on Air) bude možné plánovat dopředu, vysílání lze také lépe moderovat.

Na fotky můžete akci přidat, nebo ji naopak smazat

Každý týden na Plusku přibude 1,5 miliardy nových fotografií. Aby toto číslo ještě rostlo, Google motivuje uživatele, aby je do sítě nahrávali ještě častěji. Aplikace Google+ pro iOS se naučí do cloudu zálohovat fotografie v plném rozlišení. Verze pro Android to už umí. Musíte nicméně počítat s faktem, že fotky v plném rozlišení se už započítávají do sdílené kapacity Googlu, která v základu činí 15 GB.

 

Google+ vylepšil také vizuální vyhledávač, na fotkách zvládne rozpoznat o 1 000 více klíčových slov než dříve. Fotografie nemusí být explicitně označkovány uživatelem, Google objekty a scenérie rozezná sám na základě porovnání milionu ostatních fotek, které splňují stejné parametry.

Automatické vylepšování fotek (Auto Awesome) také dostalo nové triky. Uživatelé si například budou moci vybrat ze dvou předvoleb, jak silně budou fotky upraveny (low a high), aby je Google+ sice vylepšil, ale zase to moc nepřehnal. Uživatel si sám zvolí míru. A pokud si Auto Awesome aktivuje, může nově určit složky, které Google vylepšovat nemá.

Výsledná fotka Action
Výsledná fotka Action

Mnohem užitečnější bude funkce, která na fotografiích rozezná pohyb. Ten může jednak zvýraznit tak, že spojí několik fotek do jedné a pohybující se objekt (například sportovce) naklonuje a vloží na jedno pozadí. A když už Google zná pohyb, může z fotky všechny pohybující se objekty vymazat. To když vám do fotky památek stále někdo chodí do záběru. Podobně funkce už umí Nokia nebo Samsung, Google pouze dotahuje. Google tyto funkce nazval Action a Eraser.

Také mobilní aplikace Snapseed dostala nový filtr. HDR Scape je podle Gundotry nejpokročilejším nástrojem pro záchranu špatné expozice a slabého dynamického rozsahu mobilů. Snapseed dokáže vytáhnout detaily i z hodně podexponovaných snímků, aniž by na nich přibylo hodně šumu. S efekty se to ale nesmí přehánět, protože Gundotra na tiskovce ukazoval hodně uměle vylepšené snímky, které vypadaly dost směšně.

Původní podexponovaná fotka Funkce HDR Scape ve Snapseedu
Původní podexponovaná fotka Funkce HDR Scape ve Snapseedu

Google za vás sestříhá hezké video

Asi největší novinkou je ovšem automatické vylepšování videí (Auto Awesome Movie). Google+ pro Android 4.3+ za vás sám poskládá klip z vybraných fotek a videí. Přidá hudbu, roztřesené video stabilizuje, vyčistí a výslednému snímku upraví obraz tak, aby i expozice a barevné podání jednotlivých scén na sebe navazovaly. Vše přitom můžete zpětně ovlivnit.

Jednotlivé scény můžete vyhodit, vystřihnout, změnit obrazový filtr, přechodové efekty i hudbu. Uživatelé se už nebudou muset střihu bát a YouTube bude prostší o miliony tuctových neupravených videí. Veškeré úpravy probíhají v cloudu, na straně uživatele bude zatížena maximálně datová kapacita. A další novinky prý ještě přijdou. Zatím budeme rádi alespoň za ty stávající. Aplikace ještě nebyly aktualizovány.

Komentovaná galerie

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!