Google se stane virtuálem, brzy vyšle do vzduchu drony a chystá Android Pay [MWC]

0

Sundar Pichai, viceprezident Googlu, který má pod sebou Android, Chrome a Apps, měl v Barceloně krátkou keynote a následně se zúčastnil diskuze, kde prozradil pár novinek a objasnil několik spekulací.

Sundar Pichai
Sundar Pichai (foto: Google) 

1. Balóny z projektu Loon už ve vzduchu vydrží i půl roku a místo 3G servírují i LTE. Google spolupracuje s Vodafonem, Telefónikou a operátorem Telstra, aby mohl začít poskytovat internet v širším měřítku.

2. Do vzduchu chce v následujících měsících firma vypustit i první bezpilotní letouny, které mají rovněž šířit internet. Loni Google koupil společnost Titan Aerospace, která vyvíjí dva drony pojmenované Solara. Létají totiž ve výšce 20 km, napájí je sluneční energie a létat bez mezipřistání dovedou až pět let.

3. Loon, Titan a Fiber jsou tři projekty, které mají přinést internet do světa. Tím Pichai naznačuje, že Google začne budovat vysokorychlostní optické linky i mimo USA, kde už programem Fiber zaplavil několik měst.

4. Pichai pochválil nový Samsung Galaxy S6. Řekl, že v Googlu dělají hodně proto, aby mohli v Číně prodávat aplikace. Zatím totiž nemohou a kvůli tomu tam rostou jiné obchody plné malwaru. Pichai si vyzkoušel také telefon s Cyanogen ROM a nemá s tím prý žádný problém. Rovněž mu nevadí, že Samsung plní telefony aplikacemi od Microsoftu. Android je na tyhle věci stavěný.

 

5. Google se stane virtuálním operátorem. Aby firma ukázala optimálně vyladěný hardware a software, vyvinula zařízení značky Nexus. Ale to nestačí, klíčové je i připojení, proto se chce Google stát také operátorem. Firma už spolupracuje se síťovými operátory a nadcházejících měsících prozradí více. Google má v plánu vylepšit mobilní sítě o funkce, které zatím standardně neumí.

6. Pichai také promluvil o Android Pay. Nejde o novou platební službu, ale o API dostupné v Androidu. Slouží pro mobilní NFC platby a využít jej může kdokoliv. K Pay bude přistupovat peněženka Google Wallet, bude ji moci používat i Samsung Pay nebo třeba platební služby v Číně.

7. Google skutečně pracuje na reorganizaci G+. Hangouts zůstanou, fotky a stream ze sociální sítě ale budou nějakým způsobem odděleny.

8. Android One je program, jak udělat co nejlepší telefony za 100 dolarů a prodat je do rozvojových zemí. Do dvou let by stejně dobré telefony měly stát jen 50 dolarů.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!