Vyhledávač Googlu je v Česku třikrát používanější než Seznam

2

Google stále ukusuje z koláče Seznamu, ale jeho růst již zpomaluje. Ukazuje to analýza marketingové agentury eVisions, která používanost vyhledávačů odhaduje na základě dat stovky svých klientů. Statistika zároveň ukazuje, že na ostatní vyhledávače se v Česku spoléhá jen málokdo. Google a Seznam jsou zdrojem 97 % návštěv, zatímco na Yahoo, Bing, Yandex a další připadají 3 %.

Pokud se zaměříme jen na souboj Googlu a Seznamu, ten první již vede v poměru 76 : 24. Ještě před šesti lety byly síly vyrovnané, v prvním čtvrtletí 2014 Google těsně prohrával 47 : 53. Ladislav Kos z eVisions odhaduje, že letos Google přidá další jeden nebo dva procentní body.

TIP: Tyhle vyhledávače vám Android nabídne jako alternativu pro Google

Výše zmíněná čísla platí za všechny platformy dohromady. Na počítačích (71 : 29) nebo tabletech (70 : 30) Google nemá „takovou převahu“, ale vyhledávání na mobilech drtivě ovládl (83 : 17).

TIP: Záměr? Běžné výsledky i reklamy vypadají na Googlu stejně

Srovnání obou rivalů je samozřejmě jen orientační a omezené menším vzorkem dat. Vyhledávače bohužel nejsou prověřovány žádným stejným důvěryhodným auditem, jako je v Česku NetMonitor (kde Google chybí, ale Seznam nikoliv). Na jiném vzorku by podíly mohly vypadat odlišně. Kupříkladu podle Toplistu má Google zhruba 61 % zastoupení a Seznam 36,5 %. Na zbylé vyhledávače připadá 2,5 % návštěvnosti.

Zdroj: eVisions

Vyhledávač Googlu je v Česku třikrát používanější než Seznam
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62%) 10 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. koukám a nevěřím … to se najde někdo, kdo opravdu seriozně vyhledává na tom reklamami a jiným bordelem přecpaném zmetku ? To je jako Seznam Zprávy, sledovanost „0“, keců kolem o to víc … na seznamu jsem měl první mail v roku 2000, který jsem používal asi rok … od té doby jsem na Seznamu nebyl … (vidím Šídlo, jdu blít)

  2. Mail Seznamu ještě používám a hodně používám mapy.cz. Ale že je Seznam taky vyhledávač, na to už jsem vlastně dávno zapomněl. Yandex jsem neznal, to se může někdy hodit, koukám že dává trochu jiné výsledky než Google. I když na ruském vyhledávači je třeba zvýšená opatrnost…