Google změřil, jak lidé kvůli koronaviru přestali chodit ven

1
face mask 1600
Ilustrační foto (autor: Anestiev / Pixabay)
-
Zdroj: Anestiev / Pixabay

Jak se změnil pohyb obyvatel kvůli epidemii koronaviru? Podle Googlu klesla návštěvnost řady míst o desítky procent. Dnes vydal tzv. Community Mobility Reports pro 131 zemí světa včetně Česka a Slovenska. Data by měla sloužit pro orientaci zdravotníkům či místním úřadům.

Od začátku roku v Česku klesla návštěvnost parků o 24 %, do lékáren a obchodů s potravinami chodí o 26 % lidé méně a ostatní podniky jako restaurace, kavárny, knihovny, obchodní centra atd. zaznamenaly 73% propad návštěvnosti. Na zastávkách veřejné dopravy bývá o 61 % lidí méně, pohyb do práce se omezil o 31 %. V Community Mobility Reports jsou kromě zprůměrovaných dat za celé Česko k dispozici i měření pro jednotlivé kraje.

TIP: Podle Fitbitu lidé omezili chůzi o 20 %

Veškerá data jsou anonymizovaná a nelze z nich určit pohyb jednotlivých osob. Google pohyb měří u uživatelů, kteří mají na mobilech aktivní sledování polohy, což jsou standardně všichni s Androidem (návod, jak to vypnout). Stejné údaje firma běžně využívá i pro odhad vytíženosti různých podniků a také plynulost dopravy.

google koronavirus pohyb 1
Pohyb Čechů v době koronaviru
google koronavirus pohyb 2
Pohyb Čechů v době koronaviru

Zdroj: Google

Google změřil, jak lidé kvůli koronaviru přestali chodit ven
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.5%) 8 hlasů

1 komentář