Google a sociální sítě… Pohřbívá další. Možná jste ani nevěděli, že ji měl

0
Google Spaces
Google Spaces

Buzz, Jaiku, Wave, Orkut, Schemer a teď i Spaces. Google má neuvěřitelný talent zakládat nebo kupovat nové sociální sítě a pak je zase pohřbívat. Už pět let se drží Google+, byť jeho síla už zdaleka není tak velká a rovněž se stačil rozpadnout na několik částí. Teď firma oznámila, že ukončí i loni spuštěné Spaces.

Služba Spaces připomínala tzv. Komunity za G+. Uživatelé mohli zakládat témata a společně do nich vkládat různé typy příspěvků. Jedno téma na sport, druhé na film, hry, fotky, zvířata apod. Každý jich mohl vytvořit hromadu a obsah plnit sám, či do práce přizvat někoho dalšího. Google možná doufal, že by tím jednou mohl nahradit Komunity a umazat zase část G+, ale nestalo se.

Od 3. března 2017 budou Spaces jen ke čtení. Nebude možné přidávat nová témata, příspěvky ani komentáře. Fungovat nebudou ani pozvánky. Do 17. dubna bude možné zobrazit, uložit a vytisknout stávající obsah. Případně půjde zrušit témata, odstranit z nich pozvané lidi a také se odhlásit z témat ostatních lidí. Po 17. dubnu Spaces nadobro skončí.

Google říká, že nasbíral zkušenosti, které mu pomůžou zlepšit ostatní služby. Tak aspoň k něčemu to bylo…

Ohodnoťte tento článek!