Google vás naučí skládat hudbu. Vyzkoušejte Song Maker

0
Google Song Maker
Google Song Maker

Jsou to dva roky, co Google spustil Chrome Music Lab. V něm ukázal, jak propojit počítače, matematiku a umění. V několika aplikacích si můžete přímo v prohlížeči pohrát s hudebními nástroji. Nejnovější experiment má největší ambice. Song Maker je hudební sekvencer, ve kterém si můžete snadno naklikat smyčku a poslat ji přátelům. Uložit jako MP3 nebo MIDI bohužel nelze, vždy se otevře pouze web s přehrávačem.

Editor se skládá ze dvou částí, v horní zahrajete melodii pomocí čtyř různých nástrojů nebo elektronického synťáku, ve spodní udáváte rytmus některým ze čtyř nástrojů. Změnit lze tempo, v nastavení pak můžete přidat více oktáv apod. Hudební smyčku můžete vytvořit, i když neznáte noty. Stačí v editoru kreslit prsty nebo myší, připojit můžete také MIDI klávesy.

Když výsledek uložíte, Song Maker vygeneruje odkaz, který můžete nasdílet. Spoustu ukázek najdete na Twitteru pod hashtagem #songmaker. Julien Mession vytvořil Billie Jean od Michaela Jackson. Googler Alexander Chen (ředitel Creative Lab) zase vytvořil Bachovy Suity pro sólové violoncello. Na Twitteru má Chen i hromadu další smyček.

Google vás naučí skládat hudbu. Vyzkoušejte Song Maker
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56%) 5 hlasů