Google spustí vlastní herní platformu, investoval přes 100 milionů do Zyngy

0

Magazínu TechCrunch několik nezávislých zdrojů potvrdilo, že Google investoval mezi 100–200 miliony dolarů do vývojářské společnosti Zynga. Ta se specializuje na sociální hry (FarmVille, Mafia Wars, Treasure Isle a další), kterými pak zásobuje především Facebook, ale také MySpace, Yahoo nebo AppStore.

Investice by dávala smysl, Google má rychle rostoucí mobilní platformu (Android), chystá desktopový Chrome OS a o bytí, či nebytí může u nenáročných/běžných uživatelů klidně rozhodnout maličkost jako FarmVille. Už nějakou dobu se také spekuluje, že se chystá nová sociální síť Google Me. Tím by se definitivně většina služeb Googlu mohla využívat pod jednou střechou.

FarmVille hraje měsíčně skoro 80 milionů uživatelů, zdroj: Zynga

Lidé by se připojovali pomocí Google ID, na pozadí by běžel jakýsi vylepšený Buzz, Gmail a Wave. Na obrázky by sloužila Picasa a Picnic, na video YouTube. K tomu přidejte ještě Google Games (spustí možná už tento rok). Nějaký geolokační hry by se daly postavit na Latitude. Krásně by to do sebe zapadalo.

Společnost Zynga by v tomto případě byl dobrým partnerem. Jejich hry jsou populární a firma dobře hospodaří. Odhaduje se, že letos už vydělali 350 milionů dolarů, polovinu částky tvoří čistý zisk. Loni by se příjmy mohly pohybovat okolo miliardy.

Přímo v centrále Mountain View navíc hledají člověka na pozici „product management leader“ pro herní divizi.

Jenže má Google šanci nějak ohrozit Facebook? Vždyť ani s Buzzem (Hláškami) nijak neatakovali pozici Twitteru, který roste dál.

Google spustí vlastní herní platformu, investoval přes 100 milionů do Zyngy
Ohodnoťte tento článek!