Google spustil Helpouts. Díky hangoutům se teď můžete naučit něco nového

0

Opravdová pomoc od skutečných lidí v reálném čase, tak Google představuje novou službu Helpouts. O ní jsme už oficiálně slyšeli před dvěma měsíci, teď ji firma spustila pro širokou veřejnost. Google našel komerční potenciál v hangoutech – když už můžete pomocí webkamery a sdílení plochy pomáhat rodině a kamarádům, proč tyto služby nenabídnout v podobě kurzu i ostatním? Tak vznikly Helpouts.

Služba běží na adrese helpouts.google.com a k dispozici je i aplikace pro Android. V obou případech budete muset být u Googlu zaregistrovaní, protože Helpouts závisí jednak na profilu z Googlu+ a jednak na peněžence Wallet, přes kterou budete za online kurzy platit, nebo si naopak necháte platit, pokud máte světu co nabídnout. Kurzy ale mohou být také zdarma.

Helpouts zatím běží v omezeném režimu. Služba je proto pouze v angličtině a zatím jen s několika desítkami pilotních kurzů. Ty se dělí osmi hlavních kategorií: umění/hudba, počítače/elektronika, vaření, vzdělávání, móda/kosmetika, fitness/výživa, zdraví a domácnost/zahrada. Díky dostatečnému rozptylu kurzů se můžete na dálku naučit hrát na kytaru, jinde vám pomůžou zhubnout, hrát lépe tenis, programovat, fotit nebo péct cukroví.

 

Někteří nadšenci nabízejí kurzy zdarma, jiní chtějí desítky dolarů za jedno sezení, případně jednotky dolarů za minutu. Na webu nechybí ani vyhledávač kurzů nebo formulář, kde můžete přidat vlastní (Google je ale musí schválit). Služba se dokonce umí provázat s googlovským kalendářem, takže vám budoucí sezení neuniknou.

Kvůli všudypřítomné angličtině asi zatím Helpouts české uživatele neosloví, ale Google bývá v lokalizaci hodně rychlý. Jen co se najde dostatek lektorů, Helpouts se jistě rozšíří i do jiných jazyků.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!