Google spustil nový Earth. Pomůže objevit známá i neznámá místa planety

2
Google Earth (2017)
Google Earth (2017)

Google Earth nekončí a nesloučí se s Mapami. Firma dala jasně najevo, že Mapy slouží k vyhledávání míst a navigaci. S Earth budete poznávat svět. Virtuální glóbus na Androidu a na webu (zatím jen v Chromu) má nové uživatelské rozhraní i funkce.

Země je v Google Earth kulatá a při odzoomování uvidíte kousek mléčné dráhy. Při maximálním zoomu pak uvidíte i lidi na ulicích. Tam, kde je dostupná 3D mapa, objekty budou plastické. Vyhledáte-li nějaké místo, Earth rovnou spustí prohlídku. Okolo důležitého bodu obkrouží a řekne, co v okolí také stojí k vidění. Oblíbená místa si pak můžete uložit do záložek.

Abyste nemuseli místa jen ručně vyhledávat, můžete kliknout na hrací kostku. Funkce Zkusím štěstí vám ukáže náhodné místo na Zemi a efektně k němu zaletí z toho stávajícího.

Uživatelé desktopového Earth již dva roky znají funkci Voyager (Cestovatel). Po kliknutí na kormidlo dostanete několik různých komentovaných průvodců popisujících přírodní, kulturní či historické památky. Například vybraná místa zapsaná v UNESCO, moderní divy světa, prohlídku Kennedyho vesmírného centra, výlet Paříží apod. Jen musíte umět anglicky, protože popisky zatím nejsou přeloženy do češtiny.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE